pl en de

ArtInside

Michał Jędrzejczak

Michał Jędrzejczak

Michał Jędrzejczak ( Michu )

Urodzony w 1971 r. w Łodzi.

Malarz, fotograf, projektant i twórca biżuterii oraz czasami elementów wystroju wnętrz.

Moja przygoda ze sztuką rozpoczęła się od fotografii, której uczyłem się w Policealnej Szkole Projektowania i Reklamy w Łodzi, pod okiem wykładowców z Łódzkiej Szkoły Filmowej .

Fotografia i obraz - chwytanie chwili i zatrzymywanie jej w obrazach było moją pasją, niemalże od dzieciństwa. Zawsze fascynowało mnie zatrzymywanie obrazów, chwil i przenoszenie ich na powierzchnię papieru. Kompozycja, forma, a jednocześnie przekazywanie emocji, fragmentów życia i zamykanie ich w kadrach.

Myśli o malarstwie i zmianie formy przekazu własnych odczuć, były ze mną od wielu lat.

Maluję obrazy abstrakcyjne, dające odbiorcy możliwość wolnej interpretacji. Pozwalające na uwolnienie wyobraźni i dopasowanie oglądanego obrazu do własnych przeżyć, doświadczeń, pragnień i fantazji.

 

W moich pracach jest wielowarstwowość i odkrywanie nowych poziomów, kolorów, przebłysków.

Wszystko tak jak w życiu, które nie jest czarno-białe, nie jest płaskie i jednowymiarowe.

W moich obrazach staram się pokazać, że każdy może zobaczyć w nich Swoje Życie. Czasami skomplikowane, zmienne, przechodzące z jednego koloru w drugi. Czasami płynnie i bez wyraźnych granic, a czasami ostro i definitywnie z mocnymi kontrastami.

Malarstwo jest dla mnie chwytaniem chwil , utrwalaniem „momentów”, rozkładaniem rzeczywistości na drobne elementy .

Malarstwo jest jak fotografowanie myśli i zatrzymywanie ich w trakcie tworzenia , bo okazuje się że to co powstaje na płótnie w danej chwili to już jest dokładnie to, co chce pokazać albo coś czego nie należy już zmieniać.

Chciałbym dać każdemu odbiorcy moich obrazów… wolność.

Wolność widzenia, odczuwania i tego czego pragnie. Dlatego moje obrazy nie mają konkretnych tytułów, a są jedynie pewnym oznaczeniem, dzięki czemu nie zamykam odbiorcy na samym wstępie w konkretnej wizji.

Kolor, warstwy, granice i zmiany oraz przechodzenie z jednej rzeczywistości w drugą ...to moje abstrakcje.

realizacja: insys